Edukacja BHP mlodziezy gimnazjalnej

Edukacja BHP mlodziezy gimnazjalnej

Szacuje się, że 3000 różnych typów produktów zawiera asbestos. użyciu azbestu w zakresie od produktów papierowych, linnings hamulcowych i płytki podłogowe.

Kto jest na ryzyko narażone?

Jeśli azbest pozostaje nienaruszona i bez zakłóceń, nie powodować Azbest zdrowia risk. tylko powoduje zagrożenie dla zdrowia, jeżeli jest naruszony, a jeżeli osoba manipulowanie nim nie ma na sobie maski i odzież ochronną.

Wiele przypadków tych chorób występujących obecnie są wynikiem narażenia w branżach stosujących azbest w past. Większość tych nowych Casesa mają głównie dotkniętych osób pracujących w budownictwie i konserwacji trades.Â

Ludzie najczęściej dotknięte chorób związanych z azbestem obejmują, stolarzy, hydraulików, elektryków, Robotnicy pracownicy blach, rur monterów Budowa Pracownik, menedżerów budownictwa i energii roślin Pracownik.

Jakie choroby wywołane azbestem?

Mesothelioma - Mesothelioma jest to nowotwór wyłącznie powiązane asbestos. Jest niemal zawsze śmiertelne dla tych, którzy są affected. Ludzie, u których zdiagnozowano choroby zwykle umierają w ciągu 1 lub 2 lata diagnoses. Ma długi okres tendencja, i to nie zaczną wpływać na objawy ciała lub przyczyna zazwyczaj 30-40 lat.

Rak płuc - Azbest związane rak płuc zajmuje zwykle co najmniej 20 lat, aby mieć wpływ azbestu body. związane rak płuc dotyka rury prowadzące powietrze z lungs. Guz rośnie przez otaczające tkanki, inwazji i często blokując drogi oddechowe.

Azbestową - pylica azbestowa jest bliznowacenie tkanki płuc, która ma okres utajenia przez 15-30 lat.

Rozproszony opłucnej thickening- Jest to choroba niezłośliwych gdy wyściółka płuc się scarred. Zwykle trwa 10 lat po ekspozycji na wpływają na organizm

Co można z robić, aby zapobiec coraz chorób związanych z azbestem, a co można zrobić, aby szerzyć świadomość?

napisane przez: www.dermo-estetic.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *