Odziez BHP

Odziez BHP

Odzież BHP jest to odzież ochronna, która ma na celu osłanianie ciała pracowników realizujących jakieś szczególne charakterem roboty, które mogą zagrażać bezpośrednio jego zdrowiu, a niekiedy nawet życiu. Jest to także forma ochrony przed zabrudzeniami swych standardowych, własnych ubrań. Co więcej, nie zapominajmy również, że wiele specyfików, z jakimi ludziom przychodzi pracować to substancje odznaczające się szkodliwością dla zdrowia, zatem ciuchy robocze są idealnym wariantem, gdy mowa o niedoprowadzeniu do różnorakich niepożądanych skutków ubocznych podziałania tymi specjalistycznymi, przeważnie chemicznymi preparatami na skórę ludzką.

Musimy też wiedzieć, że odzież robocza nie musi być certyfikowana. Ogólnie wydziela się kilka kategorii tego typu ubrań roboczych. Do nich zalicza się odzież BHP jaka pozwala chronić przed czynnikami biologicznymi, chemicznymi, mechanicznymi, termicznymi, atmosferycznymi, wodą, pożarem, wybuchem, chemikaliami, gorącymi temperaturami bądź wręcz przeciwnie – silnym mrozem, promieniowaniem elektromagnetycznym, porażeniem prądem i wieloma innymi. Podział ciuchów z zakresu odzieży roboczej BHP obejmuje też rozdział w zależności od zakresu zapewnianej ochrony.

Na tej podstawie mowa o ochraniaczach na poszczególne części tułowia czyli ochraniaczach klatki piersiowej, ochraniaczach barku, brzucha czy pośladków bądź przedramienia. Następny rodzaj odzieży BHP to odzież chroniąca cały tułów i w tym zakresie wydziela się fartuchy, w tym fartuchy przednie, kamizelki, spodnie, kurtki, peleryny, płaszcze, bluzy. Jest też osobna kategoria odzieży BHP, jaką są specyficzne nakrycia głowy, w tym czapki, berety, kapelusze i kaptury.

napisane przez: