Wydaje Ci się mało prawdopodobnym, aby taka używka jak standardowa filiżanka małej czarnej były dozwolone jako swego rodzaju motor napędzający do intensywnego wysiłku fizycznego przed pójściem na siłownię, a jednak- badania naukowe i klinicznie przeprowadzane analizy jasno wskazują na to, że wynikiem gruntownych testów przeprowadzonych na zawodowo ćwiczących i sportowcach profesjonalnie uprawiających daną dyscyplinę sportową kawa działa bardzo korzystnie, kiedy zdecydujemy się ją wypić tuż przed zaangażowaniem w trening wszystkich naszych mięśni. Nie ma tu w zasadzie większego znaczenia to, na jaki typ ćwiczeń będziemy chcieli się zdecydować, warto wspomóc się tak zwaną przedtreningówką, czyli kubkiem aromatycznego naparu kofeinowego. Co takiego dobrego i jak się okazuje coraz częściej- zdrowego- ma w sobie kubek mocnej małej czarnej? Czy pić ją z mlekiem czy bez? Czy ma znaczenie czy jest to kawa z ekspresu, jaki jej rodzaj i typ? Wszystkiego dowiesz się w dalszych fragmentach naszego internetowego poradnika.
Kawa jest znana i ceniona przede wszystkim z tego względu, że motywuje do intensywnego działania, poprawia jasność i klarowność myślenia, a wszystko dlatego, że zawarta jest w niej kofeina.

Oczywiście jako kofeinę rozumie się natomiast alkaloid purynowy, jaki pojawia się w produktach spożywczych ogólnie, nie tylko w kofeinie. Jest ona uzyskiwana w sposób syntetyczny. Można natomiast na rynku, zwłaszcza popularnych dzisiaj suplementów diety znaleźć serię innych wyrobów suplementowo-farmakologicznych, które bazują w swym składzie na omawianej tu kofeinie.
Autor artykułu: